Haber

Para Yelken Şampiyonası’na özel sporcular hazır

KOCAELİ (İGFA) – Spora ve sporcuya her alanda destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, birçok spor organizasyonuna da ev sahipliği yapıyor. 3-8 Haziran tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Para Sailing Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanan 24 engelli sporcu, antrenmanlarını Darıca Balyanoz Koyu’nda gerçekleştirdi. Para Sailing Türkiye Şampiyonası sporcuların antrenman yaptığı Darıca Balyanoz Koyu’nda yapılacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ortaklığında düzenlenen Money Sailing Türkiye Şampiyonası’na Türkiye’nin farklı illerinden 20 bedensel engelli sporcu ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spordayım Projesi kapsamında 4 bedensel engelli sporcu katılacak. Türkiye Yelken Federasyonu. Şampiyona ön elemeleri öncesi 30 Mayıs – 2 Haziran tarihleri ​​arasındaki 4 günlük süreçte sporcular, antrenörleri eşliğinde Darıca Balyanoz Koyu’nda antrenman yaptı.

ELEMELER SONRASI DÜNYA ŞAMPİYONASI

Para Sailing Türkiye Şampiyonası elemeleri 3 Haziran Cumartesi günü başlayacak ve 8 Haziran Perşembe günü saat 16.00’da yapılacak ödül töreni ile sona erecek. Kıyasıya rekabetin beklendiği elemelerde başarılı olarak seçilen sporcular, Dünya Para Sailing Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu