Haber

HEDEP’li Saki: Celalettin Can’ın sağlık durumu iyi değil

Halkın Eşitlik ve Demokrasi Partisi (HEDEP) İstanbul Milletvekili Özgül Saki, bugün Silivri’deki Marmara Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazeteci-yazar Celalettin Can ve TİP Hatay Milletvekili Can Atalay’ı ziyaret etti.

Saki, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kapatılan Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışma amacıyla günlük editörlük yaptığı gerekçesiyle yargılanan ve 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan yazar Celalettin Can’ın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti. Kararname’nin sağlık durumu iyi değildi. Saki, X hesabından yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Bugün Celalettin Can ve Can Atalay’ı ziyaret etmek için Silivri’deydim. Öncelikle Celalettin Can tüm dostlara sevgi ve selamlarını iletiyor. Filistin direnişinden Zapatistalara kadar pek çok sohbete sınırlı sayıda sığdırmayı başardık. Ancak Celalettin’in sağlık durumu yeterli olmayıp, uyku apnesi nedeniyle özellikle geceleri zor günler geçiriyor. Bu durum da kalbine zarar veriyor ve doktorlar ameliyat olması gerektiğini söylüyor. Tedavi mümkün olan en kısa sürede başlayabilir.

Can Atalay’ın 90’lı yıllardaki Kadıköy günlerini, Anayasa Mahkemesi’ni, Yargıtay krizini ve yerel seçimleri anlatan sohbeti devam etti. TBMM’de tekrar buluşmak ümidiyle vedalaştık. Kendisi de tüm dostlara selamlarını iletiyor.” (HABER MERKEZİ)

habersinanpasa.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu