Haber

İYİ Parti lideri Akşener, “Sen bunları bilirdin Erdoğan” deyip saydırdı: Sen çocukların yemeğini nasıl iptal ettirirsin?

YETERLİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda gündemdeki mevzulara ait çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmasında iktidara yönelik sert tenkitler yönelten Akşener, “Yarattığınız kuşak, milyon dolarlık teknelerden iğrenç fotoğraflar atarken toplumsal medyalarına, ismi Enes, ismi Furkan, ismi Ecrin… Bunlar aç yatıyor. Tekrar söylüyorum, bunlar bu devirde doğmuş lakin kemikleri sayılan çocuklar. Okullarda beslenme çantası olmayan fakat beslenme çantasından âlâ makus bir şey çıkaran öbür arkadaşlarına imrenerek bakan, tuvaletin çeşmesinden su içip açlığını gideren çocuklar. Sayın Erdoğan ne yapıyorsun, ne yapıyorsun! Sen açlığın ne olduğunu bilirsin, bilirdin. Unuttun” dedi.

“TUVALETİN ÇEŞMESİNDEN SU İÇEN ÇOCUKLAR VAR”

Çocukların yeterli gıdayı alamadığı için boylarının kısa kaldığını ve bodurluğun başladığını ifade eden Akşener, “Sofraya tek çeşit yemek koyup kendi kaşık uzatamamış, çocuklarım doysun diyen annenin hassasiyetini bilirdin Sayın Erdoğan! Çocukların yemeğini nasıl iptal ettirirsin Sayın Erdoğan. Bodurluk başladı Sayın Erdoğan. Uzunlukları uzamıyor çocukların. Anlatamam o girdiğim o meskenlerdeki durumları. Günahtır ya. Bir tarafta zenginlikten, şımarıklıktan gözümüzün içine sokar üzere davrananlar, öteki tarafta açlık çeken çocuklar var” şeklinde konuştu.

Akşener’in parti grubundaki konuşmasından satırbaşları şu şekilde;

“İYİ Parti başkanı Meral Akşener’in açıklamasından satır başları ise şu formda: “Biliyorsunuz Pazartesi günü, 6 siyasi parti olarak, geniş bir mutabakat yerinde hazırladığımız, Anayasa Değişikliği teklifimizi, milletimizle paylaştık. Kurucu kıymetlerimize sadık kalarak, meclisi güçlü, yargıyı bağımsız, yürütmeyi de istikrarlı hale getirmek için, ortaya koyduğumuz bu kıymetli çalışma; ülkemizin kalkınması ve demokratikleşmesi yolunda, atacağımız adımları tariflerken; tıpkı vakitte, istibdata karşı, hürriyetin sesini savunuyor. Tabi biz, bu teklifimizle; kuvvetler ayrılığının tesisi, Partili Cumhurbaşkanı devrinin sonu, meclisin faal kontrolü deyince; iktidardakileri, çabucak bir rahatsızlık alıverdi… Akademik özerkliğin, yargıçlara coğrafik garantinin geldiğini görünce, rahatsız oldular. Temel hak ve hürriyetlerin, tüm devlet organlarını, bağlayıcı hale getirildiğini, insan onurunun, anayasal sistemin temeli olarak düzenlendiğini, hürriyeti sınırlamanın, istisna olduğunu görünce huzursuz oldular. Sıhhat hakkının, etraf hakkının ve elbette hayvan haklarının, birinci kere, anayasal teminat altına alınmasının önerildiğini görünce mutsuz oldular. Yurt dışında yaşayan Türklerin, hak ve menfaatlerini muhafazanın, devletin bir misyonu olarak benimsendiğini, ve mecliste, yurt dışındaki vatandaşlarımızın da, temsil edilmesi için, 15 milletvekili ayrıldığını görünce paniğe kapıldılar.

“DAHA YENİ BAŞLIYORUZ”

Elbette bu durumu yadırgamıyoruz. Sayın Erdoğan’ın dediği gibi: ‘Bunlar daha yeterli günleri…’ Çünkü, daha yeni başlıyoruz. Bu arkadaşlara, daha çok, panik atakları yaşatacağız. Durmadan, dinlenmeden, yorulmadan çalışmaya ve saraydaki sefaya alışanların rahatını, her adımımızla bozmaya, itinayla devam edeceğiz. Hiç kusura bakmasınlar. Bu önerimiz, İYİ Parti olarak, Büyük Türk Milleti’ne verdiğimiz kelamın, bir kere daha, gür bir sesle tekrarıdır. İstibdatın bitişine az kaldı! Hürriyete az kaldı! Güçlü, güçlü ve keyifli bir Türkiye’ye, çok az kaldı! Kimse merak etmesin!

Artık, ülkemizin her yanını saran, adaletsizliğin, liyakatsizliğin ve keyfiliğin, bir başka örneği de, maalesef, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanıyor. Ülkemizin, en bedelli kurumlarından biri olan, Boğaziçi Üniversitesi’nin bütün köklü gelenekleri ve nitelikli eğitim kalitesi, yerle bir edilmek isteniyor. Üniversitemiz, zincirleme biçimde; hoyratça bir siyasi kadrolaşmaya, liyakatsiz atamalara, sarayı aratmayan, ucube bir yönetim anlayışına sahne oluyor.

“ÜNİVERSİTELERDEKİ İŞLEYİŞİ BİLMİYORLAR”

Ardından, 4 Mart 2022’de üniversiteyle hiçbir ilgisi olmayan, üç akademisyen, zirveden indirme sistemiyle, ortalarında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin de bulunduğu, üç fakülteye, dekan olarak atandı. Bu bireyler, akademisyen bile olmadıkları üniversitede, dekan sıfatıyla, idare şuralarına girdiler. Öğrenciler ve akademisyenler aleyhinde, yüzlerce soruşturmaya katıldılar. Üniversitedeki işleyişi, hiç bilmedikleri için, yöntemsiz, hukuksuz, kararlar aldılar. Bu kararların tamamı da öğrenciler ve akademisyenler tarafından, yargıya taşındı. Pekala bu kararlar neydi biliyor musunuz? Mesela; geçtiğimiz ekim ayında; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde, İşletme Bölümü’nün, seçilmiş lideri, ceza verilerek vazifesinden alınıyor. Doruktan inme dekan da, onun yerine, kendisini, kısım lideri olarak atıyor. Evet yanlış duymadınız, kendisini atıyor. Bu dekan, Türkiye’nin, en yüksek puanlı işletme bölümüne, kendi alanı olmamasına rağmen, hukuksuz bir şekilde, vekaleten bölüm başkanlığı yapıyor.

Rezalet, maalesef burada da bitmiyor. Bu Kasım ayında, Ekonomi Bölüm başkanı da, aynı şekilde görevden alınıyor. Ekonomi Bölümü’nde idari açıdan, hayli deneyimli akademisyenler olmasına karşın, tıpkı dekan tekrar, büsbütün adapsız ve hukuksuz bir halde, kendisini buraya da atıyor. Böylelikle Türkiye’nin, en yüksek puanlı ekonomi bölümüne, ekonomiyle alakası olmayan bir dekan, adeta, ‘ben aslında ekonomistim’ diyerek, saray sakinlerinden alıştığımız, buram buram cehalet kokan bir özgüvenle vekaleten bölüm başkanlığı yapıyor. Bu sayede; İçerisinde 3 bölüm olan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin, 2 kısmına, bu her mevzunun uzmanı dekan arkadaş, vekaleten başkanlık yapıyor. Artık hepiniz, bu “Erdoğanımsı” dekanın, kendi alanı nedir diye, merak ediyorsunuz değil mi? İşte o da, 3’üncü kısımda saklı… Bu arkadaşın alanı, Siyaset Bilimi ve Milletlerarası İlişkilermiş… Lakin ne hikmetse, kendi alanına bir türlü lider atamıyor. Pekala neden biliyor musunuz? Zira, bu dekan arkadaş, kendisini, Siyaset Bilimi ve Milletlerarası Bağlantılar kısmına, akademisyen olarak atatmak için uğraşıyor. Bu yüzden de, herhalde göze batmamak için, bu kısma, vekaleten başkanlık yapmıyor. Zira temel hedefi, asaleten lider olmak…

“BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ REZİLLİĞE DÜŞÜRÜLDÜ”

Hatta, bunun için çalışmalara da, Ağustos ayında başlıyor. Kısmın ve fakültenin, hiçbir talebi olmamasına karşın, takım kullanma müsaade talebi için, YÖK’e gidiyor. YÖK de, her zamanki ciddiyetsizliğiyle, Fakülte Yönetim Kurulu ile, bölümün onayı olmamasına, ve yapılan tüm itirazlara rağmen, dekanın talebini onaylayıp, 27 Ekim 2022’de, takım ilanı çıkıyor. Üstelik ilanda, doktora tezinin başlığına kadar, tüm şartlar da, bu arkadaşın, akademik geçmişiyle yakından örtüşüyor… Yaa, bakın siz şu tesadüfe…

İşte tüm bu rezillik, Boğaziçi Üniversitesi’nin, ne denli hedef alındığını, kişisel çıkarlar ve rant arayışları için, ne denli tahrip edildiğini çok net bir şekilde, ortaya koyuyor. Bu durum; ülkemizdeki, her gelir grubundan, en parlak çocuklarımızın, alınlarının teriyle girip, kamu kaynaklarıyla, dünya standardında eğitim aldıkları, saygın bir üniversitemizin; liyakatsizlikle, kayırmacılıkla ve keyfilikle, düşürüldüğü durumun özetidir.

Boğaziçi Üniversitesi’ni esir alan, bu örnek; ülkemizdeki, en büyük sıkıntılarımızdan biri olan; doruktan inme ve liyakatsiz atamaların, ahbap çavuş bağıyla, yürütülen işlerin, ortak akıl ve demokrasiden uzak, idare anlayışının, ibretlik bir iz düşümüdür. Bu vesileyle; bu arkadaşa, işgal ettiği dekanlık ile başkanlıklara, çok alışmamasını tavsiye ediyor; içinde bulunduğumuz devirde, keser ve sapın süratle döndüğünü ve hesap gününün, artık çok yakın olduğunu, hatırlatmak istiyorum. Ayrıyeten; iki yılı aşkın müddettir, maruz kaldıkları hukuksuzluk karşısında, hakkını arayan, her gün, nöbetler tutarak, bu ahlaksızlığa itiraz eden, demokratik, özerk ve özgür bir üniversite hayalinden vazgeçmeyen, Boğaziçi Üniversite’mizin tüm akademisyenlerine ve öğrencilerine, her vakit yanlarında olduğumuzu, bir kere da söylemek istiyorum. Siz hiç merak etmeyin; Yaşadığınız bu kabus bitecek! Türkiye, özgürleşecek! Türkiye, gelişecek! Türkiye, güzelleşecek! Türkiye, zenginleşecek! Ve Türkiye iyileşecek! Üstelik buna pürüz olmaya, hiç kimsenin gücü yetmeyecek.

“EKONOMİ YÖNTEMİNDE AKIL VE BİLİME DÜŞMANLAR”

Bay Kriz ve iktisat idaresinin, akıl ve bilime düşman davranışları, artık tüm dünyada, devlet idaresinde, liyakatsizlik ve beceriksizlik dendiğinde, neredeyse literatüre girecek, bir olay haline geldi. Bu durumun, son örneği olarak, geçtiğimiz hafta, Merkez Bankası, siyaset faizini, yüzde 9’a indirdi. Böylece faiz, tek haneli rakama indi. Sayın Erdoğan da, nihayet muradına erdi. Peki ülkemizde ne değişti? Hiçbir şey… Ne kur oynadı, ne de faizlerde, bir değişiklik oldu. Yani bu vesileyle, bir kez daha görmüş olduk ki, Merkez Bankası’nın siyaset faizinin, düşük olması, bir tek, Sayın Erdoğan’ı mutlu etmeye yarıyor. Çünkü ekonomide, herhangi bir sinyal etkisi yok. Dolayısıyla artık, politika faizine de, ‘Erdoğan faizi’ diyebiliriz…

Nitekim; Sayın Erdoğan, her ne kadar, faize karşı zafer kazanmış gibi, nutuklar atsa da; milletimizin yaşadığı gerçekler, maalesef değişmiyor. ‘Faiz sebep, enflasyon sonuç’ yalanına, artık kimse inanmıyor. Çünkü, çarşıdaki, pazardaki pahalılık, vatandaşlarımızın, canını yakmaya, aynen devam ediyor. Mutfaklardaki yangın, büyüyerek devam ediyor. Memur, esnaf, emekli, asgari ücretli, enflasyon canavarının altında, ezilmeye devam ediyor. Ama Bay Kriz’e nazaran, artık sıra enflasyondaymış… Aklınca faizi halletti ya, artık sıra enflasyona gelmiş… Biliyorsunuz, en son, ‘Merak etmeyin, o da inecek’ dedi. Tabi, bu aslında, olumlu bir gelişme… Zira, hatırlasınız kendisi, uzun bir müddet, enflasyonun varlığını bile kabullenememişti. Sonrasında; ‘enflasyon demesek, hayat pahalığı desek…’ diyerek, işi düzgünce lakaytlığa vurmuştu. Ve bu yılın başından beri de enflasyon için, düşüş tarihi vermeye çalışıyor. Mart’ta düşecek dedi, olmadı. Nisan’da düşecek dedi, olmadı. Mayıs’ta düşecek dedi, yine olmadı. Şimdi artık, tarih de veremiyor.’3 vakte kadar’ edebiyatıyla, mevzuyu geçiştirmeye çalışıyor…

“MEMLEKETİMİZ YANGINA SÜRÜKLENDİ”

Memleketimizi içine sürükledikleri yangın, artık kürsü nutuklarıyla gizlenemiyor. Makyajlı sayılarla kapanamıyor. Süslü palavralarla örtülemeyecek kadar, açık bir formda, sokaklarda, marketlerde, pazarlarda görülüyor. Milletimiz artık, markete gitmek bile istemiyor. Neden biliyor musunuz? Zira, parasının yetip yetmeyeceğini bilemiyor. Zira, kasada mahcup olmaktan çekiniyor. Zira, aldığı eserleri, iade etmek zorunda kalmaktan korkuyor. Fakat biz bu gerçekleri lisana getirdikçe, iktidar bize; ‘Abartıyorsunuz’ diyor. ‘Yaygaracılık yapıyorsunuz’ diyor. ‘Yalan söylüyorsunuz’ diyor. O yüzden gelin, artık daima bir arada, enflasyon sepetindeki besin eserlerinin, son 1 yıldaki, fiyat artışlarını inceleyelim. Üstelik o denli, her marketin değil, üstün indirimli, üç harfli marketlerin fiyatları üzerinden gidelim.

Mesela; her meskenin vazgeçilmezi sütün, 1 litresinin fiyatı; 2021 yılının, Kasım ayında, 7,13 lirayken, 2022 yılının, Kasım ayında, 15 buçuk liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış oranı, yüzde 117,4. Mesela; 1 kiloluk beyaz peynirin fiyatı; 2021 yılının, Kasım ayında, 32,89 lirayken, 2022 yılının, Kasım ayında, 85,80 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış oranı, yüzde 160,9. Mesela; 1 kilo yoğurdun fiyatı; 8,74 lirayken, 17,98 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış, yüzde 105,6. Mesela; 1 kilo patlıcan; 7,12 lirayken, 18,90 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış, yüzde 165,6. Mesela; 1 kilo domates; 7,36 lirayken, 19,90 liraya çıkmış. Yani, 1 yılda, yüzde 170,3 artmış. Mesela; 1 kilo salatalık; 5,46 lirayken, 11,90 liraya çıkmış. Yani 1 yılda, yüzde 118,1 artmış Mesela; 1 kilo limon; 4,39 lirayken, 13,90 liraya çıkmış. Yani 1 yılda, yüzde 216,8 artmış. Mesela; 1 kilo elma; Geçen sene 5,38 lirayken, bu sene, 14,90 lira olmuş. Yani 1 yılda, yüzde 177 zamlanmış. Mesela; 1 kilo pirincin fiyatı; 13,04 lirayken, bir senede, 27,50 liraya çıkmış. Yani, yüzde 110,9 artmış. Mesela; 1 kiloluk toz şekerin, fiyatı; 2021 yılının, Kasım ayında, 6,91 lirayken, 2022 yılının, Kasım ayında, 24 liraya çıkmış. Yani, 1 yıllık artış oranı, yüzde 247,4. Evet, yanlış duymadınız, yüzde 247,4. Lakin, tüm bu sayıların karşısında, TÜİK’e nazaran şeker, sırf, yüzde 153 artmış.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler